Reshjet e borës në kryeqytet, Rama: Po kujdesemi që rrugët të jenë të pastra e lehtë të qarkullueshme

25 Nëntor, 2023 - 9:00 am

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë se po kujdesen që rrugët e kryeqytetit të jenë të pastra dhe lehtë të qarkullueshme, pas reshjeve të borës.

Rama u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes gjatë ngasjes. 

“Bora e parë ka mbuluar Prishtinën tonë me një veshje të bardhë magjike! E ne po kujdesemi që rrugët tona të jenë të pastra e lehtë të qarkullueshme për të gjithë. Të dashur qytetarë, keni kujdes gjatë ngasjes së veturave. Le ta përcjellim borën e parë me dashuri dhe kënaqësi! 🧣🧤”, ka shkruar Rama. / KultPlus.com


Të ngjajshme