Rhine River Ramblers e Ushtrisë së SHBA, performancë në Tiranë

1 Dhjetor, 2022 - 10:30 pm

Rhine River Ramblers të Ushtrisë së SHBA vizituan Shqipërinë këtë javë për të performuar si pjesë e 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Grupi Dixieland Jazz performoi së bashku me aleatët e tjerë të NATO-s në Vlorë dhe Korçë si pjesë e festës.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë theksoi se, ata do të performojnë këtë të shtunë në Tiranë në “Pallatin e Kongreseve”.

Banda e Ushtrisë së SHBA do të luajë muzikë jazz dhe blues për publikun shqiptar, muzikë që simbolizon shumëllojshmërinë e kulturave dhe etnive në Shtetet e Bashkuara të shekullit të 20-të, veçanërisht qytetin e New Orleans. /atsh /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme