Ribashkimi romantik i çiftit 90-vjeçar

31 Tetor, 2020 - 12:58 pm

U ndanë që prej muajit shkurt për shkak të pandemisë dhe tashmë, më në fund Derek dhe Phyllis Mapes të dy nga 90 vjeç u ritakuan në një mbrëmje romantike, e cila nisi me një përqafim dhe një puthje.

Në shkurt, Phyllis u sëmur dhe përfundoi në spital, duke humbur edhe 66-vjeteorin e lidhjes së tyre. Më pas, ajo u transferua në qershor në Norwich, duke qëndruar larg bashkëshortit. Ata folën në telefon, por kurrë nuk e kishin takuar njëri-tjetrin para se një restorant të organizonte për ta një mbrëmje romantike.

Vajza e tyre ndihmoi stafin e restorantit për të organizuar darkën, ndërsa u kujdes edhe për kostumet e tyre më të mira. Ata u martuan në vitin 1954 dhe kanë tre fëmijë dhe 7 nipër e mbesa.

Të fundit

Të ngjajshme