Rilind Gërvalla emërohet drejtor i Radio Televizionit të Kosovës

31 Janar, 2023 - 3:02 pm

Rilind Gervalla, është emëruar drejtor i kanalit shqip të Radio Televizionit të Kosovës (RTK1, 3, 4).

Këtë vendim e morën sot bordi i RTK-së, me tetë vota për dhe asnjë kundër, përcjell klankosova.tv.

Rekomandimi për emërimin e tij, erdhi nga drejtori i përgjithshëm i RTK-së.

Për më shumë ja komunikata e plotë:

”Bordi i RTK-së me tetë vota për dhe asnjë kundër, ka miratuar rekomandimin e drejtorit të përgjithshëm të RTK-së, për emërimin e z. Rilind Gervalla në pozitën e drejtorit të kanalit shqip të RTK-së (RTK1, 3, 4).

Në mbledhjen e sotme u diskutua edhe për zhvillime të tjera në RTK”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme