Rita Ora në datëlindjen e saj: Lutjet e mia janë me ju Shqipëri, dhuroni për këtë krizë

26 Nëntor, 2019 - 8:01 pm

Ylli botëror nga Kosova, Rita Ora, ka reaguar rreth tragjedisë që ka ndodhur sot në Shqipëri ku kanë humbur jetën disa persona dhe qindra të tjerë janë lënduar, shkruan KultPlus.com

Ora ka e ka quajtur ditë shkatërruese për Shqipërinë atë çfarë ka ndodhur sot teksa ka bërë thirrje për të dhuruar për këtë krizë.

“Ky është një lajm i tmerrshëm dhe një ditë shumë e rëndë për Shqipërinë. 16 të vdekur deri më tani dhe mbi 600 të plagosur. Unë kam familje dhe miq në Shqipëri, kështu që për ditëlindjen time po ju bëj thirrje të gjithëve që të dhurojnë në këtë krizë”, ka shkruar Ora në llogarinë e saj në Facebook.

Të fundit

Të ngjajshme