Rita Ora rikthehet për publikun e kinemasë më 29 janar me filmin “Twist”

9 Janar, 2021 - 4:24 pm

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Orën do ta shohim së shpejti si aktore në rolin e saj në filmin “Twist”.

Filmi Twist” është xhiruar në fund të vitit 2019 dhe në fillim të vitit 2020 dhe tashmë ka një datë publikimi dhe ajo data 29 janar.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Rita Ora, teksa ka rishpërndarë në InstaStory një postim të Jason Maza, i cili është një nga producentët e filmit.

Bëhet fjalë për një artikull të “Total Film” ku shkruhet shkurtimisht përmbajtja e filmit dhe data e publikimit, e cila është zyrtare tashmë më 29 janar.

“Twist” është duke ardhur shumë shpejt. Faleminderit për këtë rishikim të mrekullueshëm”, ka shkruar Rita Ora në në InstaStory.

Filmi “Twist” është një përshtatje e re e romanit të Charles Dickens, e sjellë në mënyrë drithëruese nga “Sky Cinema Original”, ku në zemrën e mbushur plot të Londrës moderne, një grup të rinjsh të zgjuar rrugësh planifikojnë vjedhjen e shekullit.

Në këtë film, Rita do të luajë rolin e mikes së ngushtë të Oliver Twistit, Artful Dodger./diapsorashqiptare/ KultPlus.com

Të ngjajshme