займ на карту онлайн потребительский кредит

Robin Krasniqi dekorohet me Medaljen Presidenciale të Meritave

14 Tetor, 2020 - 12:58 pm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar boksierin Robin Krasniqin me Medaljen Presidenciale të Meritave pas fitores së tij, i cili ngriti emrin e Kosovës në kampionat botëror, shkruan KultPlus.

Kjo Medalje i është ndarë sportistit kosovar pas shpalljes së tij kampion bote, i cili e përfaqësoj denjësisht vendin në arenën ndërkombëtare të sportit.

Robin Krasniqi është shqiptari i parë që ka arritur të fitojë dy titujt e mëdhenj, për t’u shpallur kështu kampion bote në peshat gjysmë të rënda në kategoritë IBO dhe WBA.

Haxhi Krasniqi ka arritur ta mposht me nokaut pas vetëm tre raundesh Dominic Boesel në meçin e zhvilluar në GETEC Arena në Magdeburg të Gjermanisë./KultPlus.com

Të ngjajshme