Robin Krasniqi hap bunar për banorët e një zone në Pakistan

27 Shkurt, 2021 - 9:25 pm

Boksieri i njohur shqiptar, Robin Krasniqi, ka hapur një bunar në provicen Sindh të Pakistanit për banorët e kësaj zone.

Krasniqi ka shkruar në Facebook se ndihet i lumtur që ka arritur ta ndërtojë këtë bunar që rrjedh ujë 24 orë në ditë, në njërin nga vendet më të varfra në botë.

“Uji është elementare për jetën tonë, ne e shijojmë çdo ditë dhe e shohim të vetëkuptueshme konsumimin e ujit, por ka shumë vende në botë ku njerëzit nuk kanë ujë të pijshëm”, ka shkruar ndër të tjera ai./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme