Robin Krasniqi pas triumfit historik: Ne jemi kampion bote

11 Tetor, 2020 - 7:24 pm

Haxhi Robin Krasniqi ka reaguar pas shpalljes kampion bote në kategoritë IBO dhe WBA.

Boksieri bëhet shqiptari i parë që ka arritur të fitojë dy titujt e mëdhenj, për t’u shpallur kështu kampion bote në peshat gjysmë të rënda.

Haxhi Krasniqi ka arritur ta mposht me nokaut pas vetëm tre raundesh Dominic Boesel në meçin e zhvilluar në GETEC Arena në Magdeburg të Gjermanisë.

“Urime të gjithë kombit shqiptar titulli i botës. Ne JEMI SOT kampion BOTE”, ka shkruar Krasniqi në llogarinë e tij në Facebook./ KultPlus.com

Urime te gjith kombit Shqiptar Titulli i BotesNe JEMI SOD Kampion BOTE

Gepostet von Haxhi Robin Krasniqi am Sonntag, 11. Oktober 2020

Të fundit

Të ngjajshme