‘Royal Mail’ nxjerr në qarkullim pulla postare kushtuar 70-vjetorit në fron të Elizabeth II

6 Shkurt, 2022 - 7:37 pm

Posta britanike ”Royal Mail” ka nxjerrë në qarkullim tetë pulla posta të reja që festojnë përkushtimin e mbretëreshës në shërbim të vendit.

Elizabeth II feston sot 70-vjetorin në fron dhe është sundimtarja e parë britanike në histori me një arritje të tillë.

Seti i ri përmban fotografi të monarkes gjatë dekadave të mbretërimit të saj duke ilustruar aspekte të ndryshme të detyrave të saj zyrtare, nga shëtitjet në kopshtin mbretëror deri te turnetë nëpër botë.

Imazhet variojnë nga viti 1957 deri në vitin 2020, me foto bardh e zi, me foto të mbretëreshës që nga rinia e saj së bashku me Dukën e Edimburgut.

Ky jubile do të jetë përkujtimi i parë prekës i monarkes pa Filipin, i cili vdiq në prill./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme