Rrahmani: Në Amerikë është lehtë, por tek ne voton Albinin ose Vjosën dhe në fund ta qesin Dullën

8 Nëntor, 2020 - 9:18 pm

Zgjedhjet e fundit në Amerikë, Joe Biden është zgjedhur si presidenti i ShBA-së. Kurse fitorja e tij ka ngjallur reagime të shumta e urime nga ana e udhëheqësve politik të vendit, shkruan KultPlus.

Mirëpo krahas politikanëve, fitorja e Biden ka ngjallur reagime të shumta edhe në mesin e qytetarëve e opinonistëve të vendit. Në mesin e tyre është edhe publicisti Asdren Rrahamni i cili nëpërmjet statusi ka ironizuar për procesin e zgjedhjeve dhe shpalljen e fituesit, duke bërë krahasime mes Kosovës dhe Amerikës.

Më poshtë mund të lexoni statusin e tij të plotë:

Në Amerikë është lehtë, voton për Trampin ose Bidenin e njani prej tyne fiton !

Te na e voton Albinin ose Vjosën dhe në fund ta qesin Dullën

Edhe qata që ta qesin Dullën e përgëzojmë Bidenin se ka fitu me të drejtë … O TEMPORA O MORES./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme