RTK me Gala Koncert “Thirrje për paqe” (VIDEO)

8 Qershor, 2022 - 12:41 pm

Radio Televizioni i Kosovës, për 23 vjetorin e Lirisë së Kosovës por edhe dedikim për Paqe në Ukrainë do të organizojë Gala Koncertin “Thirre për paqe”, me artistë të cilët nëpër vite kanë realizuar këngë që përkojnë edhe me sfidat dhe vuajtjet e popullit të Kosovës, shkruan KultPlus.

Ky koncert do të mbahet më 11 qershor, në orën 20:20 në sheshin “Zahir Pajaziti” dhe koncerti është mbështetë nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve dhe Komuna e Prishtinës./ KultPlus.com

https://www.facebook.com/watch/?v=1166240100825637

Të fundit

Të ngjajshme