Shkaku i shëndetit, Manjola tërhiqet nga Festivali i RTSH-së

21 Dhjetor, 2020 - 10:32 pm

Sot (e hënë) është shënuar nata e parë e Festivalit të 59-të të Këngës në RTSH.

Në kompeticionin e njohur muzikor fillimisht ishin 26 pjesëmarrës, ndërsa pak orë më parë u përmendën vetëm 25 të tillë.

Kjo pasi këngëtarja e njohur Manjola Nallbani është tërhequr nga gara dhe kënga e saj “Ora e jetës” duket se është fshirë nga kanali i Radio Televizionit Shqiptar në YouTube.

Artistja arsyen e largimit nga ky festival e ka bërë duke dhënë një prononcim për mediat shqiptare.

“Unë jam tërhequr nga Festivali sepse gjatë kohës që bëheshin prova dhe përgatitje nga konkurrentë e tjerë, unë kam qenë me COVID-19”.

“Tani jam më mirë por kryesorja që Fest do të mbahet jashtë në shesh dhe unë nuk mund të rrezikoj shëndetin përsëri në një kohë që jam duke u rikuperuar dhe duhet të kem shumë kujdes”, ka thënë ajo.

Festivali i RTSH-së ndërkaq do të zhvillojë tri netët e tij nga sot (21 dhjetor), më pas 22 dhe 23 dhjetor 2020, në formën virtuale./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme