Shoqata e Gastronomeve me peticion për shfuqizim të masave të qeverisë

21 Shtator, 2020 - 6:55 pm

Shoqata e Gastronomeve të Kosovës gjatë ditës së sotme ka marrë qindra nënshkrime nga vullnetarët të cilët ju bashkëngjiten peticionit të nisur nga kjo shoqatë për shfuqizimin e masave aktuale.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e Shoqatës së Gastronomeve në Facebook.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme gastronomet kanë thyer pjata para Qeverisë për t’i shprehur pakënaqësitë e tyre për mospërkrahjen financiare nga institucionet e Kosovës, si dhe për mos shfuqizimin e masave ndaj gastronomisë./ KultPlus.com

Sot Shoqata e Gastronomëve të Kosovë i mirëpriti qindra nënshkrime nga vullnetaret të cilët u organizuan dhe mblodhën…

Gepostet von Shoqata e Gastronomeve të Kosovës am Montag, 21. September 2020

Të ngjajshme