Shoqata e Gastronomëve të Kosovës distancohet nga protesta e sotme

13 Nëntor, 2020 - 9:22 am

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës njofton se nuk do të merr pjesë në protestën e ditës së sotme e cila kundërshton masat e reja të Qeverisë për parandalimin e përhapjes së Covid-19, shkruan KultPlus.

Këtë e kanë bërë të ditur nëpërmjet një postimi në faqen e tyre në facebook.

‘’Jemi të distancuar nga protesta e cila është thirrur të mbahet sot në ora 11:00, në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, para ndërtesës së Qeverisë’’, kanë njoftuar kjo shoqatë.

Tutje ata kanë theksuar se janë kundër organizimeve të cilat nuk respektojnë masat për luftimin dhe menaxhimin e pandemisë. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme