Shoqata “Madre Teresa” në Itali edhe këtë vit do të ofrojë klasat e mësimit të gjuhës dhe kulturës shqipe

11 Shtator, 2019 - 3:15 pm

Ministri i Shtetit dhe për Diasporën në Shqipëri, Pandeli Majko, ka njoftuar se në Modena të Italisë do të vazhdojë të mësohet gjuha dhe kultura shqipe, shkruan KultPlus.com

“Shoqata “Madre Teresa” në Modena, Itali edhe këtë vit do të ofrojë klasat e mësimit të gjuhës dhe kulturës shqipe. Regjistrimi për fëmijët të cilët duan të ndjekin mësimin në këto klasa është hapur nga kjo javë”, ka shkruar Majko në Facebook.

Të fundit

Të ngjajshme