Shpallet fituesja e Miss Universe 2019

9 Dhjetor, 2019 - 9:40 am

Është zbuluar fituesja e Miss Universe 2019.

Steve Harvey kurorëzoi fituesen të dielën në Atlanta, Georgji, transmeton Klan Kosova, njofton KultPlus.com

Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ardhshme.

Eventi përfshiu performancë nga Ally Brooke.

Dhe fituesja e këtij viti është Zozibini Tunzi nga Afrika e Jugut.

Të ngjajshme