Shpend Ahmeti: Halloween ka përfunduar, ju lutem mos i dëmtoni autobusët

1 Nëntor, 2019 - 1:10 pm

Mbrëmjen e së enjtes, kur edhe është shënuar në shumë pjesë të Kosovës festa e Halloween, në Prishtinë, është sulmuar një autobus i linjës urbane, shkruan KultPlus.

Por një sulm i tillë ka vazhduar edhe sot, ku autobusët e linjës urbane janë gjuajtur me ve. Shpend Ahmeti, kryetari i Komunës së Prishtinës ka reaguar nëpërmjet facebook, i cili ka bërë thirrje që mos të dëmtohen autobusët.

“Vazhdon gjuajtja me vezë e autobusëve edhe sot. Halloween ka përfunduar. Ju lutem mos i dëmtoni autobusët. Policia është në patrullim dhe çdo rast do të lajmërohet”, ka shkruar Shpend Ahmeti./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme