Shtatorja e Anton Çettës do të vendoset në parkun e Fakultetit Filologjik

10 Nëntor, 2020 - 6:01 pm

Me vendimin e Kuvendit Komunal të Prishtinës do të vendoset shtatorja e Anton Çettës në parkun e Fakultetit Filologjik, shkruan KultPlus.

Lajmi është bërë i ditur nga Agata Çetta e cila ka shkruar në rrjetin social Facebook se me këtë vendim u plotësua dëshira e popullit për ruajtjen e respektit ndaj Anton Çettës.

“Guri i rëndë peshon në vend të vet”

Me vendimin që u mor sot në Kuvendin Komunal të Prishtinës, që shtatorja e prof. Anton Çettës të vendoset në parkun para Fakultetit Filologjik në Prishtinë, u plotësua dëshira e popullit që ruan kujtimin dhe respektin për figurën e tij.

U përmbush edhe një nismë e drejtuar nga Ministre znj. Vlora Dumoshi, krahas shumë aktiviteteve të parapara për këtë muaj.

Suksese t’gjithëve që kanë qenë të angazhuar në këtë vendim.

Krenohemi me ty Tatë!”, ka shkruar ajo./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme