Skandaloze: Mediumi publik promovon bullizmin dhe gjuhën e urrejtjes (FOTO)

4 Prill, 2021 - 10:12 pm

Radio Televizioni i Kosovës ka publikuar statusin e Ardian Kastratit i cili citon Konicën për të ironizuar me Vjosa Osmanin, përcjell KultPlus.

Në shkrimin për Kastratin, RTK ka theksuar vetëm faktin se Kastrati ka cituar Konicën, duke injoruar kështu ironinë e tij të fuqishme drejt Osmanit, një ironi kjo që ngjalli shumë debat duke bërë që komentues të shumtë të kërkojnë dënimin e tij.

Publikimi i gjuhës së urrejtjes bie në kundërshtim me rregulloren, standardet profesionale dhe misionin e transmetuesit publik.

Më poshtë poashtu gjeni edhe rregulloren e RTK-së mbi gjuhën e urrejtjes/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme