Sot, dita më e nxehtë e javës së fundit të korrikut

25 Korrik, 2023 - 9:11 am

Në Kosovë sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vapë. Parashihet të jetë dita më e nxehtë e javës së fundit të korrikut.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius , ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 33-39 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë drejtimesh të ndryshme. / KultPlus.com

Të ngjajshme