Sot feston ditëlindjen Uliksi, i biri i Bekim Fehmiut

3 Korrik, 2020 - 7:54 pm

Uliks Fehmiu, aktor i filmit dhe teatrit, i biri i aktorit të madh Bekim Fehmiut feston ditëlindjen shkruan KultPlus.

Fehmiu ka studiuar në Fakultetin e Arteve Dramatike në Beograd. Ai është fitues i çmimit “Perandori Kostandin” në Nish, dhe “Zemra e Sarajevës” në festivalin në Sarajevë për rolin e saj në Ustanicka ulica si aktori më i mirë

Uliks Fehmiu ka lindur në Beograd më 3 korrik të vitit 1968. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme