Sot nis aplikimi për Lotarinë amerikane

6 Tetor, 2021 - 11:03 am

Sot nis aplikimi për Lotarinë amerikane. Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për të gjithë të interesuarit.

Sipas njoftimit të DASH-it aplikimi nis në ora 12:00 dhe përfundon më 9 nëntor në mesnatë.

“Të gjithë aplikantët e programit të vizave të DV-2023 duhet të gjenden të ligjshëm dhe të marrin vizën e tyre ose të rregullojnë statusin deri në fund të vitit 2023 (30 shtator 2023).Kujdes nga mashtrimet! Disa faqe në internet përpiqen të mashtrojnë klientët, duke u paraqitur si ofrues të informacionit zyrtar të qeverisë amerikane”, njofton Departamenti Amerikan i Shtetit përcjell Klankosova.tv

Informacionet e plota mund t’i merrniKËTU./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme