Sot para Teatrit Kombëtar mbahen homazhe për Ahmet Brahimaj

7 Maj, 2020 - 11:19 am

Ministria e Arsimit Kulturës Rinisë dhe Sportit njofton se sot (7 maj 2020), ora 12:30, në hyrje të Teatrit Kombëtar të Kosovës do të organizohet ceremonia e homazhit për të nderuar figurën e të ndjerit Ahmet Brahimaj, ish-balerinit dhe ish-drejtorit të Baletit të Kosovës.

Do të vendoset fotografia e tij dhe do të vihen kurora lulesh për ta nderuar ish-balerinin Ahmet Brahimaj, e cila është një humbje e madhe për baletin e kulturën tonë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme