Sot përfundon festivali i fotografisë ‘Lens Fest’, në ceremoninë përmbyllëse bëhet hapja e ekspozitës kolektive

24 Gusht, 2021 - 10:11 am

Sot do të bëhet ceremonia përmbyllëse e festivalit të fotografisë ‘Lens Fest’.

‘Lens Fest’ filloi edicionin e tij të parë më 20 gusht deri më datë 23 gusht. Përgjatë këtyre tri ditëve festivali kishte në programin e tij ligjërata dhe punëtori të fotografisë me emrat e njohur të fotografisë si Afrim Spahiu, Arian Mavriqi, Bardha Goga dhe Arbër Elezi, përcjell KultPlus.

Në ceremoninë përmbyllëse do të bëhet hapja e ekspozitës kolektive me 16 emra të njohur të fotografisë shqiptare të cilët jetojnë në shtete të ndryshme të botës.

Kjo ekspozitë do të qëndrojë e hapur një muaj tek nënkalimi kryesor i qytetit i cili do të kthehet në galeri urbane./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme