‘South Outdoor Festival’ kthen Borshin në skenën gjigande të festës

6 Shtator, 2021 - 7:57 pm

“South Outdoor Festival”, e ka kthyer Borshin në jug të Shqipërisë, në skenën gjigande të festës.

Lidhur me këtë event të rëndësishëm ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi u shpreh se “për tre ditë radhazi, aktivitete në natyrë e në ujë, për të gjitha grupmoshat, çdo i apasionuar pas sporteve pati mundësinë të gjejë argëtimin dhe rekreacionin”.

Klosi tha se, “South Outdoor”, është shndërruar në një festival turistik, që ngjiti në skenë këngëtarë shqiptarë që dinë të mbajnë peshë të rinjtë e jo vetëm, sikur riktheu në Shqipëri për nostalgjinë e të gjithëve një grup aq të dashur si NANA”.

“Giz Albania, një partner i pazëvendësueshëm që përpos të tjerave, kontribuon edhe në krijimin e konsolidimin e produkteve turistike si festivalet, duke e shndërruar “South Out Door” në një markë të qëndrueshme turistike”, u shpreh Klosi. /atsh/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme