Sunaj Raça zgjedhet anëtar i jurisë profesionale në Sarajevo Film Festival

11 Qershor, 2021 - 3:09 pm

Aktori dhe regjisori Sunaj Raça, është zgjedhur anëtar i jurisë profesionale për tv serialet rajonale në Sarajevo Film Festival, shkruan KultPlus.

Për këtë sukses ka njoftuar vetë aktori përmes rrjeteve sociale.

Festivali i Filmit në Sarajevë është festivali kryesor dhe më i madh i filmit në Evropë. I themeluar në Sarajevë në 1995 gjatë rrethimit të Sarajevës në Luftën e Bosnjës, festivali sjell njerëz të famshëm ndërkombëtarë dhe vendas në Sarajevë çdo vit dhe shpalos një larmi të gjerë filmash me metrazh të gjatë dhe të shkurtër nga e gjithë bota. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme