займ на карту онлайн потребительский кредит

Takohet pas 6 muajsh çifti i ndarë shkaku i pandemisë

16 Gusht, 2020 - 6:31 pm

Një çift gjerman-brazilian, të ndarë ndarë për shkak të kufizimeve të lëvizjes, janë bashkuar sërish pasi që Gjermania lehtësoi kufizimet për çiftet e pamartuara, të cilët mund të dëshmojnë se lidhja e tyre ka nisur para pandemisë.

Florian Mehler, 41 vjeç nga Gjermania, nuk e kishte parë të dashurën Renata Alves, 40 vjeçe, që kur ajo u kthye në Brazil në janar, pasi që e kishte vizituar të dashurin në Gjermani, shkruan Reuters.

“Kemi mbledhur aq shumë letra dhe dokumente, është e pabesueshme”, tha Mehler pasi që e përqafoi Alvesin në aeroportin e Frankfurtit. “E kam pyetur veten pse jemi përjashtuar ne çiftet, ngase dashuria është e njëjtë si me çiftet e martuara. Por tani ajo më në fund është këtu!”.

Shumica e shteteve të BE-së janë mbyllur për udhëtarët tjerë që nga marsi, pos nëse janë të martuara më një shtetas të BE-së, transmeton KOHA.

Vendimi i Berlinit për të lejuar hyrjen e njerëzve që vijnë nga shtetet që konsiderohen të rrezikut të lartë, siç është Brazili, për t’iu bashkuar partnerëve të tyre në Gjermani, erdh pas një fushate të gjatë nëpër mediat sociale.

Të ngjajshme