Të enjten në Prishtinë bëhet promovimi i librit kushtuar jetës së Parashqevi Qirazit

16 Dhjetor, 2020 - 6:38 pm

Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve në Shkup në bashkëpunim me Shoqatën për kthim të Shqiptarëve të Shpërngulur në Prishtinë, do të bëjë promovimin e librit “Ditari i Parashqevi Qirazit”, shkruan KultPlus.

Libri i cili promovohet në përkujtim te jetës dhe veprës së Parashqevi Qirazit në 50 vjetorin e saj të vdekjes është përgatitur nga Skender Asani dhe Nora Maliqi – Zylali.

Gjithashtu në këtë promovim do të emitohet filmi dokumetar kushtuar Parashqevi Qirazit.

Kjo ngjarje do të zhvillohet të enjten me fillim në orën 13:00 në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme