Tenori Ramë Lahaj: Zemër plas, më këpute shpirtin Nanush!

7 Shkurt, 2020 - 3:25 pm

Tenori shqiptar me famë botërore, Ramë Lahaj ka reaguar përmes një statusi në Facebook duke u shprehur  trishtuar për vdekjen e Nexhmije Pagarushës, shkruan KultPlus.

Reagimi i plotë i Lahajt:

Zemër plas!

Më këpute shpirtin Nanush!

Ajo që dhembë tmerrësisht shumë është që s’do të kem me mundësi të vij e të të përqafoj fizikisht por ne shpirt e mendje do të ruaj përherë kujtimin e veprën e madhe që na le sepse gjenerata të tëra, nder breza jem rritur me zërin tënd hyjnor.

Të na falësh që si shtet, nuk bëmë aq sa duhet për ty, por nuk bëmë kurrë për askënd që e ngriti lart ne piedestal artin dhe figurën e shqiptarit. Por kështu jemi ne. Luftë hijenash bëjmë vetëm për karrige.

Lamtumirë nanush!

Ta dish që sa të kem frymë e kudo në botë do mburrem me ty dhe artin tënd hyjnor.

U prehsh në paqe zëri i Kosovës, Nexhmije Pagarusha, thuhet në reagimin e tenorit Lahaj. / KultPlus.com

Të ngjajshme