Tifozëve në Katar iu desh të prisnin orë të tëra për ujë

19 Nëntor, 2022 - 7:17 pm

Mijëra tifozë u detyruan të prisnin në radhë të gjata dy orëshe në temperatura të larta në parkun zyrtar të tifozëve në Doha.

Mbështetësit kishin vërshuar në zonën e tifozëve në Al Bidda Park për të hyrë në frymën e turneut përpara hapjes së nesërme të Kupës së Botës mes Katarit dhe Ekuadorit.

Parku, i cili mund të mbajë deri në 40,000 njerëz, do të hapej në orën 16:00 me kohën lokale, por tifozët filluan të mblidheshin më herët gjatë ditës për të siguruar një hyrje të shpejtë.

Linja të mëdha ishin krijuar tashmë në orën 15:30, por dyert nuk u hapën për një orë tjetër, me tifozët që nuk mund të blinin ujë për të qëndruar të hidratuar në nxehtësinë 31 gradë.

Nuk ka burime uji të vendosura rreth parkut ose pranë ndonjë prej stacioneve të metrosë aty pranë. /KultPlus.com

Të ngjajshme