займ на карту онлайн потребительский кредит

Tinguj kitare në Amfiteatrin e Durrësit

Gusht 13, 2019 - 8:00 pm

Amfiteatri i Durrësit do t’i mirëpres qytetarët dhe vizitorët e shumtë më 15 gusht festivalin e kitarës.

Mircea Stefan Gogoncea nga Rumania dhe Arturo Castro Nogueras nga Meksika dy virtuozë të kitarës klasike, do luajnë pjesë të ndryshme të muzikës botërore  duke i dhuruar publikut një mbrëmje të veçantë mes tingujve të kitarës dhe bukurive të Amfiteatrit.

Dy virtuozët e kitarës klasike në turin e tyre të koncerteve në Europë do të ndalojnë dhe në Tiranë më 16 gusht.

Përgjatë këtyre mbrëmjeve ata do sjellin për publikun nën tingujt e kitarës muzikë latine dhe nga ballkani dhe hyrja për vizitorët do jetë e lirë. /KultPlus.com

Të ngjajshme