Tiranë, ndezen qirinjë në nderim të Heroit Afrim Bunjaku

25 Shtator, 2023 - 8:35 pm

Sot, në kryeqytetin shqiptar, Tiranë janë ndezur qirinjë në nderim të rënies së Afrim Bunjakut, i cili u vra dje pas një sulmi nga një grup terrorist, ndaj policisë së Kosovës, në Banjskë të Zveçanit.

Presidentja, policin Afrim Bunjaku i cili u vra në krye të detyrës, sot e ka shpallur “Hero të Kosovës”.

Heroi Bunjaku sot u varros me ceremoni shtetërore ku morrën pjesë krerët e shtetit dhe një numër i madh njerëzisht/KultPlus.com

Të ngjajshme