“Tokio 2020” tashmë ka një heroinë: Ajo mposhti leukeminë, qau pasi u kualifikua dhe tani synon medalje

22 Korrik, 2021 - 10:45 am

Notarja japoneze, Rikako Ike u bë heroina e Lojërave Olimpike në Tokio shumë kohë para fillimit të kësaj gare.

Kjo japoneze arriti të kualifikohej në “Tokio 2020”, dy vjet pasi u diagnostifikua me leukemi.

“Nuk e prisja fare këtë, kisha shumë më pak vetëbesim se sa pesë vjet më parë”, tha 20-vjeçarja pasi fitoi normën olimpike.

Rikako Ike

Ajo notoi në stafetë, 4 x 400 dhe e përfundoi garën për 57.77 sekonda.

Kur e arriti qëllimin, përqafoi rivalët e saj dhe qau.

Ndryshe, Ike tani synon medalje në “Tokio 2020”./FrontOnline/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme