Trajneri Kuka i bindur për medalje të reja për Kosovën

21 Maj, 2022 - 9:30 pm

Sot në qytetin e Pejës është mbajtur turneu tradicional “Judo for Peace”, shkruan KultPlus.

Trajneri Driton Kuka, ka njoftuar se ky turneu mblodhi xhudistë e xhudiste nga shtetet e rajonit.

Postimi i plotë:

“Një ditë e bukur me xhudo në qytetin e Pejes!Turneu tradicional “ Judo for Peace” sot mblodhi xhudistë e xhudiste nga shtetet e rajonit dhe poashtu dha pamje të mirë për garuesit me perspektiv të vendit tonë! Sporti me kampionet Olimpike do vazhdoj tutje jam i sigurtë drejt medaljeve e sukseseve të reja për vendin tonë!Mirënjohje përkrahësve e sponsorëve që janë shtytje e madhe për kontinuitet të rezultateve!#Paris2024”, ka shkruar ai. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme