Trashëgimtarja e Disney-t rrëfen fëmijërinë mes dhunës

10 Korrik, 2019 - 3:00 pm

Jeta nuk është përrallë, as për vetë personazhet e përrallave.

Këtë nuk e themi dhe mendojmë vetëm ne, por besojmë që dhe ju ndani të njëjtin mendim me ne. Jetën nuk e ka përrallë as vetë trashëgimtarja e Disney.

E dimë që kur mendoni për trashëgimtaren e mbiemrit Disney, mendoni një fëmijëri plot lumturi, me akses të palimit tek argëtimi i ëndërruar i Disneyland-it.

Por ky nuk është aspak rasti i Abigail Disney-t, mbesës së bashkëthemeluesit të kompanisë Walt Disney, Roy O. Disney.

“Njerëzit mendojnë se unë jam rritur mes përrallës dhe pluhurit të zanave”, u shpreh Abigail, “Prindërit e mi ishin striktë dhe shumë konservatorë. Dhe që të dy të alkoolizuar.”

Abigail pranoi se dhuna e pësuar në fëmijëri e shenjoi për tërë jetën. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme