Tri herë kampion olimpik në cilësinë e trajnerit, Driton Kuka pranon çmimin “Arritjet më të mëdha në vitin 2021”

4 Shkurt, 2022 - 10:47 pm

Tri herë kampion olimpik në cilësinë e trajnerit, Driton Kuka, ka pranuar çmimin nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos për “Arritjet më të mëdha në vitin 2021”, përcjell KultPlus.

Çmimi iu nda në Paris të Francës, ku këtë fundjavë mbahet Grand Slami i xhudos.

Kosovën e përfaqësojnë kampionia olimpike, Distria Krasniqi (-52 kg), Flaka Loxha (-57 kg), Laura Fazliu (-63 kg) dhe Akil Gjakova (-73 kg). / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme