Tuneli i Llogorasë, Rama: Deri në fund të korrikut pritet të hapet më shumë se gjysma

21 Korrik, 2022 - 10:18 am

Puna për ndërtimin e tunelit të Llogorasë po vijon me ritme të larta, ku deri në fund të korrikut pritet të hapet më shumë se gjysma.

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale pamje nga puna që po bëhet për ndërtimin e këtij tuneli.

“Mirëmëngjes dhe nga tuneli i Llogarasë, ku punohet me ritme të larta e ku falë formacionit të favorshëm gjeologjik, deri në fund të muajit do të jetë hapur më shumë se gjysma e segmentit, ju uroj një ditë të mbarë”, thekson Rama.

Tuneli i Llogorasë parashikohet të ketë një gjatësi prej afro 6 kilometrash, i cili nis nga ura e Shën Elizës në zonën e Dukatit, deri në urën e Palasës.

Sipas llogaritjeve, duke kaluar përmes tunelit prej 6 km, me një shpejtësi 50-80 km/orë, do të bëjë që kjo rrugë të përshkohet për 7-10 minuta. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme