Turisti krahason grykën e Rugovës me Zvicrën

25 Gusht, 2019 - 10:30 am

Një turist ka ardhur në Kosovë, e si shumë të tjerë, ai ka vizituar bukuritë natyrore të vendit tonë. Ndër to, ai ka vizituar edhe Bjeshkët e Rugovës.

Ai e ka shpërndarë një video në rrjetin social Facebook përderisa ka qenë në Bjeshkët e Rugovës, dhe ndër tjera ka treguar se sa vend i bukur është Kosova dhe se në malet e Rugovës është si në malet e Zvicrës, shkruan Express.

Ai po ashtu ka shkruar se sa herë që vjen në Kosovë mbetet gjithmonë e më i befasuar, e këtë për arsye të thjeshta të cilat i ka renditur.

Njerëzit e dashur, ushqimi i mirë janë disa nga shumë arsyet.

Ai në fund shkruan për kosovarët se “ata janë të mrekullueshëm. Shumë prej tyre flasin anglisht, janë shumë të shoqërueshëm, punojnë shumë dhe shakaxhinj… Mendoj që duhet të ketë pak gjak irlandezi këtu”, shkroi ai me humor.

https://www.facebook.com/1eyeontheworld/videos/2435283323400586/

Të fundit

Të ngjajshme