U paralajmërua protestë masive, del veç një qytetar dhe dhjetëra gazetarë

13 Nëntor, 2020 - 12:03 pm

Një protestë masive ishte paralajmëruar për ditën e sotme për të kundërshtuar masat e Qeverisë së Kosovës kundër COVID-19.

Një organizatë e ashtëquajtur si “Zëri i Popullit” bënte thirrje për dalje masive në sheshin e Prishtinës për të kundërshtuar masat e reja që pritet të hyjnë sot pasdite në fuqi.

Por, nga protesta masive e cila përcillej me foto të protestave politike, në sheshin “Skënderbeu” të Prishtinës u shfaq vetëm një qytetar dhe dhjetëra gazetarë.

Dështimi i protestës të sotme vjen si shkak që gastronomët janë distancuar nga kjo protestë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme