Ukraina thotë se rusët vranë afër 200 fëmijë që nga nisja e luftës

14 Prill, 2022 - 2:13 pm

197 fëmijë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Ukrainë, sipas Zyrës së Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës.

Në një komunikatë për media, ajo shtoi se janë 351 fëmijë të tjerë që janë lënduar.

Zyra tha se shifrat më e lartë e vdekjeve të fëmijëve janë në rajonin e Donteskut, Kievit dhe Kharkivit.

Po ashtu, në komunikatë u tha se numrat s’janë përfundimtarë./Gazeta Express/ KultPlus.com

Të ngjajshme