UNICEF-i dhuron donacion me mjete mbrojtëse për 39 shkolla në Prishtinë

10 Shtator, 2020 - 2:34 pm

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti gjatë ditës së sotme ka bërë pranimin e një donacion nga UNICEF-i dhe USAID me mjete mbrojtëse për fëmijët lidhur me COVID-19.

Pranimi i donacionit u bë në shkollën “Dardania” në Prishtinë.

“Sot në shkollën “Dardania” pranuam një donacion me pako higjienike dhe çanta me mjete mbrojtëse për fëmijët, që të përgatiten për rinisjen e mësimit dhe hapjes së shkollave.

Falënderojmë UNICEF-in dhe USAID për donacionin për 39 shkollat, ashtu që fëmijët e Prishtinës të kthehen të sigurt në shkollë”, ka shkruar ai./ KultPlus.com

Po bëhemi gati për të nisur ditët e para në shkollë!Pas vendimit të Ministrisë së Arsimit që të rihap shkollat,…

Gepostet von Shpend Ahmeti am Donnerstag, 10. September 2020

Të fundit

Të ngjajshme