Universiteti i Tetovës organizon akademi përkujtimore në nder të jetës dhe veprës së nobelistit Ferid Murad

8 Shtator, 2023 - 6:02 pm

Më 11 shtator, Universiteti i Tetovës do të organizojë një akademi përkujtimore në nderim të jetës dhe veprës së nobelistit Ferid Murad i cili vdiq më 4 shtator, përcjell KultPlus.

Kjo ceremoni do të mbahet në amfiteatrin ‘Sevasti dhe Parashqevi Qiriazi’ të hënën nga ora 11:00.

Dr. Ferid Muradi pranoi Çmimin “Nobel” për Mjekësi 1998, në një ceremoni të bukur, ku tregoi edhe për prejardhjen e tij shqiptare./KultPlus.com

Të ngjajshme