Ura e Bosforit në Stamboll stoliset me ngjyrat kuq e zi

28 Nëntor, 2020 - 8:08 pm

Ura simbol e Stambollit, ajo e Bosforit është “ngjyrosur” sot me ngjyrat e flamurit kuq e zi.

Kjo është bërë e mundur nëpërmjet Konsulles së përgjithshme Blerta Kadzadej dhe stafit të kosullatës shqiptare në Turqi.

Një mënyrë kjo për të uruar shqiptarët për festën e Pavarësisë. Mijëra turistë që vizitojnë Stambollin kanë parë sonte ngjyrat e flamurit tonë kombëtarë në një nga destinacionet më të preferuara turistike në Stamboll. Dritat kuq e zi do të qendrojnë të ndezura deri nesër në orën 7:30./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme