Ushtarët britanikë që më 1999 në Kosovë shpëtuan dy vajza nga përdhunimi prej paramilitarëve serbë

18 Qershor, 2020 - 11:22 am

Gazeta britanike Mirror i kishte kushtuar ballinën një ngjarje të rëndë në Kosovë.

Dy vajza shqiptare po kërcënoheshin të përdhunoheshin para familjes së tyre, dhe më pas të vriteshin, nga disa paramilitarë serbë.

Por, katër ushtarë britanikë ndërhynë duke shpëtuar vajzat dhe familjen. Gazeta në ballinën e saj nuk tregon se ku saktë ka ndodhur, pasi në Facebook, është publikuar vetëm ballina dhe jo teksti i plotë.

Ngjarja megjithatë thuhet se ka ndodhur më 16 qershor. Gazeta i cilëson këta ushtarë, duke publikuar edhe fotografitë e tyre, si Heronj. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme