Ushtarët ukrainas “ulin armët” për ta festuar fitoren në Eurovision

15 Maj, 2022 - 8:30 pm

Një grup ushtarësh të Ukrainës lanë armët për një moment për të festuar triumfin e vendit të tyre në festivalin e Eurovisionit.

Nga një bodrum, ata u shprehën optimist se lufta do të ndalej dhe vitin e ardhshëm do të jenë në gjendje ta organizojnë festivalin më të madh të këngës europiane.

Kështu u zotua edhe presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky. Pas triumfit në Eurovision, ai tha se vendi i tij do ta fitojë luftën dhe vitin e ardhshëm Festivali Europian i Këngës do të zhvillohet në Mariupoli, i cili është një nga qytetet që ka vuajtur më shumë pasojat e luftës, ku janë vrarë me mijëra persona. /A2CNN/ KultPlus.com

Të ngjajshme