займ на карту онлайн потребительский кредит

Ushtria e Boletinit ishte vonuar në Vlorë, ushtria e Kosovës mbrërriti e para

27 Nëntor, 2019 - 10:28 pm

Blerim Reka

Kufiri i gjakut

Dje tragjedi, sot ditë zie, nesër ditë pavarësie. Ushtria e Boletinit ishte vonuar para një shekulli në Vlorë, por ushtria e Kosovës mbërriti e para, dje në Durrës.

Kufiri i Londrës; që ndau vëllezërit dhe bashkoi armiqtë, dje u shkri. Ky kufi artificial, nuk arriti të ndajë gjakun natyral. Mbi një shekull nga ndarja, shqiptarët vazhdojnë të kufizohen me vetveten. Nesër, është dita e pavarësisë së Shqipërisë. Këndej kufirit londinez, është dita e flamurit që mbajti gjallë gjakun që nuk shprishet.

Kufinjtë janë vetëm në harta; jo në zemër!./KultPlus.com

Të ngjajshme