Uta Ibrahimi nuk ndalet, paralajmëron ngjitjen në majën më të lartë në Turqi

31 Korrik, 2020 - 7:31 pm

Alpinistja e njohur, Uta Ibrahimi, e cila njihet për energjinë dhe pozitivitetin e madh që posedon, së fundi ka lajmëruar se do të fillojë ngjitjen edhe majën më të lartë në Turqi, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur Ibrahimi përmes një statusi në llogarinë e saj personale në Facebook.

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë të Ibrahimit.

”Qështu ish tradita … para se me u nis malit, ish mirë mu la në Liqenin Van, ma i madhi në Turqi… i cili e kish ujin me kryp / mineral! Nejse, mu dok si Dhërmiu jonë, veq uji ma i nxehtë, nuk ja shihsha fundin e besa ish në naltë kogja, 1600metra lartësi mbidetare.
Nesër nisemi te nalt, drejt majës ma të naltë në Turqi, Ararat 5137m.”, shkruan ajo në Facebook. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme