Uta ju fton të bashkoheni me të për vrap në Malet e Sharrit

17 Korrik, 2022 - 9:47 pm

Alpinistja më e njohur nga Kosova, Uta Ibrahimi, ka ftuar të gjithë qytetarët e Kosovës që të bashkohen me të në vrapim nëpër Malet e Sharrit, shkruan KultPlus.

E njohur për ngjitje nëpër malet e majat më të ndryshme të botës, aktiviteti i radhës për Utën do të jetë vrapimi në Malet e Sharrit.

Postimi i plotë i saj:

“Sot n’Sharr

Kanë mbet edhe 48 ditë për me u ba gati e me vrapu në Malet e Sharrit, në garën e vetme në Ballkan mes dy shteteve, Kosovë e Maqedoni, High Scardus Ultra

Sharri, vargmal magjik, e qe jemi me fat që e kemi, na lidh me Shqipërinë e Maqedoninë, na lidh njerëzit mes vete, na lidh me vetën, na bjen gëzim, dashni, e xixa në sy!

Kemi me vrapu për me e promovu jetën e shnetshme, vendin tonë, kulturën e traditën e maleve të Sharrit … por ma së shumti, kemi me vrapu për me mbrojt Sharrin #vrapopersharr #runforsharr

Bashkohuni. Regjistrohuni! Merrni shoqet / shokët, janë 3 diciplina (20, 50 dhe 100km) e njona prej tyne, gjithqysh që ka me ju përshtat!”, thuhet në postim. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme