‘Vajzat e Arta’ të Kosovës dekorohen edhe nga Federata Evropiane e Xhudos

5 Dhjetor, 2021 - 7:35 pm

Federata Evropiane e Xhudos (EJU) në një mbrëmje të mbajtur mbrëmë në Stamboll të Turqisë ka shpërblyer sportistët më të mirë për këtë vit, shkruan KultPlus.

EJU ka shpërblyer me dekoratë kampionet olimpike nga Kosova, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, për arritjet e tyre gjatë vitit 2021.

Me dekoratë u shperblye edhe Federata e xhudos e Kosovës për medaljet e fituara në Lojërat Olimpike.

Nora dhe Distria fituan medalje të arta në Lojërat Olimpike Tokio 2020 që u zhvilluan në verën e këtij viti. /KultPlus.com

May be an image of 3 people, people standing and indoor
May be an image of 3 people, people standing and indoor

Të fundit

Të ngjajshme